Turkish Bath

Marmaris Hamam Masaj

Marmaris Hamam Masaj

Hamamlar sağlamış oldukları atmosfer nedeni ile hem insan sağlığına hem de psikolojik anlamda birçok katkı veren ortamlardır. Hamamlar geçmişten bugüne birçok kişinin sıklıkla tercih ettiği ortamlar olmalarının yanı sıra son zamanlarda hamamlarda tanınan imkanlar da dikkatlerden kaçmıyor. Bu anlamda Marmaris hamam hizmetleri arasında yer alan masaj avantajları, kişilerin içerisinde bulunduğu stres, sıkıntı gibi durumlardan uzaklaşmasını ve rahatlamasını sağlarlar. Bu neden ile hamam sonrasında masaj yaptırmak en doğru seçimler arasında yer alır. Masaj hizmetleri, hamam hizmetini sunan firmalara göre farklı teknikler uygulanarak değişiklikler gösterebilir. Ayrıca masaj hizmetinden memnuniyet duymak için hamam hizmeti için tercih edilen firma seçiminde mutlaka özenli ve hassasiyetli davranılmalıdır.


Masaj Yaptırmanın Faydaları

Hamam sonrasında Marmaris masaj imkanlarından faydalanmak, birçok avantajı da beraberinde getirir. Masaj salonu içerisinde bulunan hamam, ortamdan uzaklaşmadan hamam sonrasında hemen masaj yaptırabilme imkanı sunuyor. Masaj kavramı vücudun yenilenmesi ve tazelenmesi kavramları ile aynı anlama gelir Bu neden ile masaj yaptırmak vücut içerisinde gerçekleştirilen kan dolaşımının hızlanmasını ve buna bağlı olarak vücudun yağ yakmasını, psikolojik anlamda yaşanan stres, sıkıntı ve depresyon durumlarının en aza indirilmesi, günlük olarak yaşanan huzursuzluğun da doğal yöntemler ile sona ermesinde yardımcı olur. Ayrıca masaj uygulamasının vücudun bağışıklık sisteminin güçlenmesinde de etkili olduğu biliniyor. Düzenli bir şekilde Marmaris masaj salonu hizmetlerinden faydalananlar stres ve depresyon durumlarından kısa süre içerisinde kurtulur.

Ne Sıklıkla Masaj Yaptırılmalı?

Hamam hizmetlerini düzenli bir şekilde kullanan kişiler, aynı şekilde hamamdan sonra yapılan masaj hizmetlerinin de ne sıklıkla yapılacağı konusunda araştırmalar içerisine girerler. Bu anlamda kişinin hayatının büyük bir çoğunluğu ayakta ya da masa başında geçiyorsa, düzenli bir şekilde masaj yaptırması sağlık açısından olumlu sonuçlar doğurur. Kişilerin hayat yoğunluğuna bağlı olarak yapması gereken masaj sıklığı, haftada iki defa olarak belirlenmiştir. Masaj yaptırmak kişilerde bütün gün yoğun bir tempoya maruz kalan boyun, bacak, kolların esnemesini ve rahatlamasını sağlar. Sağlık açısından masaj yapılması, hekimler tarafından da önerilen aktiviteler arasında yer alır.

Hamamda Spa Masajı Yapılır Mı?

Spa masajı, sağlamış olduğu rahatlık ve sağlığa olumlu etkiler yaratması ile sıklıkla tercih edilen aktiviteler arasında yer alır. Geçmiş dönemlerde sadece spa merkezlerinde yapılan bu uygulama, teknolojinin gelişimi ile birlikte hamamlarda da uygulanmaya başlanmıştır. Bu anlamda Marmaris spa en sık tercih edilen hizmetler arasında yer alır. Hamam işleminin tamamlanması ile birlikte spa uygulamaları, su ile birlikte doğal ve şifalı taşlar, aromatik yağlar ve uzmanlar tarafından profesyonel masaj yapılır. Hamam işlemi sonrasında spa hizmeti almak isteyenler, firma tarafından sunulan birçok farklı türde masaj tekniğini seçme hakkına sahiptir. Spa bakımları selülit tedavisi, cilt bakımı veya stres atıcı masajlara kadar farklı yöntemler geliştirilerek yapılır. Hamamda temiz ve hijyenik bir vücuda sahip olanlar, spa masajları ile de rahatlarlar.

Spa Masajı Kuralları Nelerdir?

Hamam içerisinde hem firmanın hem de hamama gelen ziyaretçilerin uyması gereken kurallar olduğu gibi spa yapılan bölgede de uyulması gereken kurallar vardır. Spa kuralları oldukça basit ve müşterinin kendisini rahat hissettirmesi için uygulanan kurallardır. Spa masajı için hamam sonrasında 15 dakika beklemekte fayda vardır. Bu süre, spa masajından tam anlamı ile verim almak için büyük önem taşır. Spa masajı öncesinde, masajı yapacak olan uzmana vücudun herhangi bir bölgesinde bulunan sağlık probleminin mutlaka bilgisi verilmelidir. Böylelikle vücudun sağlıksız olan bölgesine bilinçsiz işlemler gerçekleştirilmez. Tüm bunların yanı sıra hamam sonrasında genellikle dinlenmek amaçlı tercih edilen spa masajında, tam bir dinlenme ve rahatlama sağlanabilmesi için cep telefonu gibi rahatsızlık verebilecek eşyaların soyunma odasında bırakılması zorunlu tutulur. Hamam sonrasında spa merkezinde rahat bir hizmet alabilmek için yetkililer tarafından gerekli bilgi aktarımı sağlanacaktır.